۰

در کار درمانی طب سنتی موضوعی به نام بادکش وجود دارد. این کار در ادبیات عوامانه، لیوان انداختن هم عنوان شده است. این یک روش کارامد و مناسب برای بهبود مشکلات بدن است. در حقیقت، بادکش با کشیدن پوست و نسوج زیر لیوان، ضمن تحریک رگها و بهبود خون رسانی به عضو می تواند نتایج مناسب و بعضا چشمگیری داشته باشد.

بادکش در وهله اول خون رسانی به عضو را تسهیل می کند که این اقدام، ذاتاً دردهای اعضا را کاهش می دهد و بعضی اورام و پف ها را که ناشی از تجمع اخلاط نامناسب است رفع می کند.

این کار در صورت تداوم، می تواند موجب خون رسانی بهتر و ترمیم اعضای آسیب دیده شود. در واقع، بادکش در حوالی عضو آسیب دیده به شرطی که رگهای مؤثر را تحریک نماید می تواند، در دراز مدت و به شرط مداومت، زخم یا آسیب دیدگی را بهتر ترمیم نماید.

بادکش موضعی اگر در وقت مناسبی انجام شود می تواند نیش حیوانات موذی را از بدن تخلیه نماید و موجبات کاهش درد و بهبود را فراهم نماید.

یکی از درمان های مهم اسپاسم های عضلانی و استرسی که ناشی از حرکت های سریع و ناراحتی های عصبی است، بادکش کردن موردی یا مداوم موضعی است. اعضا وقتی در وضعیتی که خون در بدن غلظت دارد، دچار تحرک آنی یا ناراحتی های عصبی می شوند، منقبض شده و باعث جابجا شدن محل رگها می شوند، این اتفاق، دردناک است و ایجاد مشکلاتی در اندامهای حرکتی و حتی غیر حرکتی می کند. بادکش می تواند اسپاسم های عضلانی و عصبی را بهبود ببخشد و غالبا به طور کامل درمان نماید.

ادامه دارد.

 

 

افزودن دیدگاه

بالا