۰
روغن فلفل قرمز

روغن فلفل قرمز برای درد مفاصل

روغن فلفل قرمز دارای خواصی است که دردهای عضلانی و مفصلی را به میزان زیادی کاهش می دهد. درد مفاصل یکی از دردهای رایج در افراد است که نشان دهنده ساییدگی زودهنگام غضروف ها می باشد . این درد ها در بین سالمندان به دلیل آسیب های ناشی از گذر عمر بیشتر دیده می شود، اما در بین جوانان نیز شایع است . در برخی موارد این دردهای عضلانی تبدیل به مشکل مزمن شده و به سختی درمان می شود. با وجود اینکه امروزه داروهای مسکن و ضدالتهاب زیادی برای مقابله با چنین دردهایی وجود دارد، اما همیشه جایگزین های طبیعی بهتر است.

روغن فلفل قرمز

روغن فلفل قرمز دارای خواص مسکنی است و به طور چشمگیری درد را کاهش می دهد. چون می تواند جریان خون را در منطقه افزایش داده و تحریک بافت ها را کاهش دهد .«کپسایسین» یکی از ترکیبات اصلی و موثر موجود در فلفل می باشد. این ماده گرمای دلپذیری ایجاد می کند و باعث آرامش ناحیه دردناک شده و آن را تسکین می دهد. این ترکیب تاثیر زیادی روی عصب های دارد که پیام های کاهش درد را به مغز می رساند.

خواص روغن فلفل قرمز

افزایش سوخت  ساز بدن و کمک به لاغری با روغن فلفل قرمز

کافیست چند قطره از این روغن را به همراه روغن سیر و روغن زیره مخلوط کرده و ترکیب بدست آمده را روی نواحی که تمایل دارین چربی سوزی شود بچکانید و آنقدر ماساژ داده تا جذب شود و سپس به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه ورزش نمایید . 

درمان درد های روماتیسمی و آرتروزی

کافیست روزانه ۲ الی ۳ مرتبه چند قطره از روغن فلفل قرمز را روی محل دردچکانده و ماساژ دهید . 

جلوگیری از حمله قلبی با مصرف روغن فلفل قرمز

کافیست چند قطره از روغن فلفل قرمز را به همراه ۱ لیوان آب گرم و یا چای مخلوط نمایید و این محلول را میل نمایید . این دمنوش از بروز حمله قلبی پیشگیری می کند .

تقویت رشد مو

کافیست چند قطره از این روغن را به همراه روغن بچه  یا روغن زیتون و یا روغن نارگیل مخلوط کرده و ترکیب آماده شده را به پوست سر خود بچکانید و ماساژ دهید تا به پیاز مو برسد . پس از گذشت ۱ ساعت موهای خود را شستشو دهید . این عمل را به صورت متناوب تکرار کنید تا نتیجه بی نظیر این روغن را ببینید .

روش دوم :

کافیست نصف قاشق چایخوری از این روغن را به همراه ۲ قاشق غذا خوری سرکه سیب و یک قاشق غذا خوری آب مخلوط نمایید. اکنون ترکیب آماده شده را روی پوست سر خود بچکانید و ماساژ دهید . پس از ۵ دقیقه ماساژ، اجازه بدهید که این مخلوط به اندازه یک ساعت روی سرتان بماند . سپس سر خود را با آب ولرم و شامپوی بچه بشویید . این عمل را ۲ تا ۴ هفته، هر روز انجام دهید و تاثیر فوق العاده این ترکیب را ببینید.

 


برگرفته از سایت شرکت طلای طبیعت

افزودن دیدگاه

بالا