۰
بهداشت جنسی بانوان

یکی از مهمترین اَشکال ارتباطات عاطفی در خانواده که مقدس ترین و عمیق ترین نهاد اجتماعی است، رابطه جنسی است. خداوند بزرگ این رابطه را بین زن و شوهر برقرار نموده و آن را مایه ازدیاد نسل و تشدید عواطف قرار داده. لذا باید روشهایی داشته باشیم که بتواند این رابطه را با کیفیت بالا و خوبی مستدام نماید. بهداشت جنسی مجموعه راههایی است که به واسطه رعایت مجموعه آنها بتوان کیفیت و وجود این رابطه را تضمین نمود. در این گفتار قصد دارم به بهداشت جنسی در مورد بانوان بپردازم. لذا راهکارهایی را به صورت مورد به مورد عنوان می کنم که مناسب است مورد توجه و دقت مضاعف، قرار گیرد.

ازاله موها در بانوان:

 • بانوان به دلیل شرایط جسمی خود باید به بهداشت ظاهری خود بیشتر توجه کند. کوتاه کردن موهای زاید یکی از این موارد است که باید رعایت شود. به این منظور می توانید از تیغ های آماده که به صورت سه تیغ و پنج تیغ هم ارایه می شوند بهره ببرید. هر چه تعدادد تیغ در تیغ های آماده، بیشتر باشد، احتمال برش و ایجاد زخم کمتر می شود. می توانید بعضی اوقات برای تأکید بر سلامتی و نظافت بیشتر از داروی نظافت (نوره زرنیخ دار طلایی که نخودی رنگ است) استفاده کنید به این منظور بایستید، پاها را کاملا ببندید و از نوره ای که مثل خامه صبحانه غلیظ درست شده، استفاده کنید و آن را فقط برای روی مثانه تا جایی که در حالت ایستاده، دیده می شود، استفاده کنید و صبر کنید که موها، کنده شوند. دقت کنید نفوذ داروی نظافت به دهانه رحم، به دلیل شدت قلیایی بودن، عفونت های جدی به دنبال خواهد داشت.

لباس های تنگ و مواد دار:

از پوشیدن لباسهای تنگ مانند شلوار جین،جوراب شلواری و مایو به مدت طولانی اجتناب کنید. لباسهای گشاد و راحت به تن کنید. در طی روز لباسهای زیر با جنس الیاف نخی به تن کنید. از پوشیدن لباسهای بدون تهویه مانند لباسهای نایلونی و ساخته شده ازسایر الیاف مصنوعی خودداری کنید. تا آنجا که ممکن است شبها با شلوار و بدون لباس زیر بخوابید تا مهبل با جریان هوا در تماس باشد.

 • تمیزی ظاهری بانوان:

 • قبل از نزدیکی، ظاهر ناحیه تناسلی را با آب و صابون بشویید. این موضوع به ویژه در سفید پوستان که عرق های بدبو پیدا می کنند، اهمیت بیشتری دارد. می توانید برای ضد عفونی این ناحیه از آب و سرکه و نمک بهره برید که توضیح خواهم داد.

نظافت شریک جنسی:

 • به همسرتان توجه دهید قبل از نزدیکی، دست های خود را بشوید. نواحی جنسی بانوان، در مقابل باکتری های محیط، آسیب پذیر است.
 • هرگز موقع شستشوی ظاهر ناحیه تناسلی سعی نکنید داخل واژن را هم آب بکشید. این کار اگر منجر به تحریک شما نشود، به علت کاهش باکتری های مفید یا به دلیل افزوده شدن باکتری های آب، می تواند در مدت طولانی، به خشکی یا عفونت رحمی شما منجر شود.
 • روشهای جلوگیری در بانوان:

  کاندومها و دیافراگمهای از جنس لاتکس و ژلهای اسپرم کش در برخی از زنان ایجاد حساسیت می کنند که باید از سایر روشهای جلوگیری از بارداری استفاده گردد.

لغزان کننده ها:

حین مقاربت جنسی از لغزنده کننده های (لوبریکیشن) پایه آب (محلول در آب) و غیر معطر استفاده کنید. از وازلین، لوبریکیشنهای حاوی سیلیکون یا روغن های مضر استفاده نکنید.

اقدام به شست و شوی سریع در بانوان:

 • در وقت نزدیکی و انزال داخل رحمی اگر اراده فرزند آوری ندارید یا در دوره امن بارداری واقع هستید، در اولین دقایق و حتی لحظات پس از نزدیکی، منی انزال شده را از رحم خارج کنید و ترجیحا بعد از آن ادرار نمایید. تکرار در عدم توجه، به دلیل خاصیت قلیایی منی، ایجاد عفونت های عمیق رحمی خواهد کرد.

تنظیم درجه اسیدی:

 • هر هفته یک یا دو مرتبه یک طشت که حاوی سه لیتر آب جوشیده ولرم و یک قاشق غذاخوری نمک و یک استکان سرکه است آماده کنید. در این ظشت به مدت ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت بنشینید. این کار، میزان درجه اسیدی ناحیه دهانه رحم را تنظیم می کند. و ظاهر و کمی هم داخل مهبل (Vajin) را ضد عفونی می کند و شما را از بسیاری از عفونت های جدی بر حذر می دارد. در نظر داشته باسید PH مناسب برای پوست و دهانه رحم، ۵.۵ است. اگر خیلی اسیدی یا خیلی قلیایی شود، عوارض و عفونت های باکتریایی یا قارچی ایجاد می شوند. هیچگاه لباسهای خیس و مرطوب را به تن نکنید. چنانچه لباس زیرتان خیس شد، آن را عوض کنید.

 

پرهیز از نزدیکی با شکم پر:

 • سعی کنید با شکم پر نزدیکی نداشته باشید. البته این مربوط به موقعی است که خودتان میل دارید وقتی که مورد تمایل شریک جنسی خودتان واقع شدید، بهترین کار، تمکین و برقراری ارتباط خواهد بود.

 

 • رابطه مقعدی یک فاجعه برای بانوان:

 • ولو به خوشایند خودتان، رابطه مقعدی بر قرار نکنید. رابطه مقعدی می تواند با فشارهای چه بسا نامحسوس، باعث بی اختیاری موقت یا همیشگی مقعد و عدم کنترل مدفوع گردد. لذا هنگام ماهیانه، هرگز سعی نکنید که از رابطه مقعدی به عنوان جایگزین استفاده کنید. دقت کنید همواره اجازه برقراری این رابطه در اختیار شماست.

 

 • عدم استفاده از دستمال های کاغذی یا غیر بهداشتی:

 • سعی کنید برای جذب زطوبت های ناخواسته رحمی از پارچه های نخی استفاده کنید. پارچه هایی که با اطوکشی به خوبی ضد عفونی شده اند یا  از پدهای بهداشتی، استفاده کنید. دستمال کاغذی یا پارچه های ضد عفونی نشده، یا معطر، برای شما، جذب ناخواسته پُرز یا عفونت به ارمغان می آورند.

 • تقویت میل جنسی بانوان:

برای تقویت میل جنسی می توانبد از اینجا داروی لازم را تهیه کنید و با راه حل ما به بهبود میل خود اقدام کنید

 

برایتان آرزو می کنم همیشه شادکام و سرشار از محبت و عاطفه باشید.

افزودن دیدگاه

بالا